آلودگی هوا در هفت منطقه کلانشهر مشهد

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

آلودگی هوا در هفت منطقه کلانشهر مشهد

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

حمید صالحی در گفت و گو با خبرنگار کشاورزنیوز اظهار کرد: بر این اساس ایستگاههای خیام جنوبی با ۱۲۷، نخریسی با ۱۲۵، لشگر با ۱۱۹،ماشین ابزار با ۱۱۵،تقی آباد با ۱۱۳،خیام شمالی با ۱۰۸ و ویلا با ۱۰۱ پی.اس.آی مناطق آلوده امروز در مشهد هستند.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش رفت و آمدها تا نیمه روز، افزایش بار آلودگی به وی‍ژه در ایستگاه های سجاد ، صدف شهید مفتح ، الهیه و حرم مطهر نیز پیش بینی می شود.
صالحی بیان کرد: روز گذشته شاخص کلی کیفیت هوا با عدد ۱۰۶ پی.اس.آی، نشانگر آلودگی هوای مشهد بود و امروز صبح نیز اگرچه شاهد کاهش بار آلودگی در سطح شهر هستیم اما همچنان هفت منطقه دارای هوای آلوده هستند.
وی توصیه کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر و مناطق آلوده خودداری کرده و عموم مردم نیز از فعالیتهای ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد دارند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است؛ وجود این شاخص بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی نشانگر حالت هشدار و آلودگی هوا برای همه سنین و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی نیز حالت اضطرار است. آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی هم وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
از ابتدای دی ماه جاری کلانشهر مشهد هشت روز هوای آلوده و در وضعیت هشدار داشته است.
۷۴۹۶/ ۶۰۱۲ خبرنگار:آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

نوشته آلودگی هوا در هفت منطقه کلانشهر مشهد اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس