آئودی در مسابقه فضایی بررسی آپولو ۱۷ شرکت می‌کند

شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنید

آئودی در مسابقه فضایی بررسی آپولو ۱۷ شرکت می‌کند

کشاورزنیوز(اخبار کشاورزی ایران):

به گزارش کشاورزنیوز به نقل از دیلی‌میل، بنیاد غیرانتفاعی ایکس که در زمینه فعالیت‌های علمی غیردولتی کار می‌کند، برای اولین بار یک رقابت برای بررسی فضاپیمای آپولو ۱۷ در سطح ماه برگزار می‌کند و شرکت آئودی هم به جمع شرکت‌کنندگان پیوسته است.

نکته جالب توجه در این رقابت اینجاست که گوگل به عنوان حامی این برنامه یک جایزه ۳۰ میلیون دلاری برای بهترین طرح در نظر گرفته است.

قمرپیمای آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ پس از پایان ماموریت یوجین سرنان و هریسون اشمیت فضانوردان ناسا، روی سطح ماه باقی مانده است و بعد از ۴۴ سال قرار است برای اولین بار بررسی شود.

کارستن بکر از اعضای تیم علمی بنیاد ایکس گفت: اینکه آپولو ۱۷ بعد از این مدت چه ظاهری دارد یا اینکه چقدر از آن باقی مانده و چقدر از بدنه آن نابود شده موضوع بسیار جالبی است.

در طرح ارائه شده توسط آئودی، خودروی فضایی این شرکت پس از رسیدن به فاصله ۲۰۰ متری محل قرارگیری آپولو ۱۷ اقدام به عکسبرداری با کیفیت HD خواهد کرد و دانشمندان در سطح زمین می‌توانند نتایج را بررسی کنند.

خودروی طراحی شده توسط آئودی از جنس آلومینیوم با مقاومت فوق‌العاده بالاست. این قمرپیما چهارچرخه خواهد بود که هر کدام از چرخ‌ها می‌توانند گردش ۳۶۰ درجه داشته باشند. حداکثر سرعت آن حدود ۳٫۵ کیلومتر بر ساعت است و وزن آن در زمین ۳۵ کیلوگرم است.

دوربین‌های به کار رفته در این خودرو از نوع استروسکوپیک هستند که قابلیت بزرگنمایی با بالاترین کیفیت را دارند.

انتظار می‌رود طرح برگزیده در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ برای ارسال به فضا معرفی شود.

انتهای پیام

نوشته آئودی در مسابقه فضایی بررسی آپولو ۱۷ شرکت می‌کند اولین بار در کشاورزنیوز پدیدار شد.

کشاورزنیوز

مطالب مرتبط

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس